Дефолт в Україні: бути чи не бути?

Дефолт в Україні: бути чи не бути?

За думкою міністра фінансів Олександра Данилюка, незважаючи на необхідність здійснення виплат по отриманим кредитам від міжнародного валютного фонду, дефолт Україні не загрожує.

Ризик для економіки країни в 2019-2020 роках вдалося знизити завдяки емісії євробондів на суму 3 млрд. доларів США.

Як відомо, протягом чотирьох років, починаючи з 2018 року, Україна повинна сплатити зовнішній борг в загальному обсязі біля 20 млрд. доларів. При цьому, найбільші суми виплат припадають на 2019 та 2020-й роки.

Відповідно інформації, наданої головним економістом Dragon Capital  Оленою Білан, викуп єврооблігацій знизить суми виплат по зовнішньому боргу в 2019 та 2020 роках до 6,3 та 5,7 млрд. доларів відповідно.

Нагадаємо, після проведення реструктуризації зовнішнього боргу України в 2015 році були випущені єврооблігації, завдяки чому відбулося розміщення 3 млрд. доларів за ставкою 7,375% річних на строк 15 років.  Основна частина даних цінних паперів були придбана інвесторами з США в розмірі біля 46% від загальної вартості, та Великобританії, в розмірі біля 36% загальної вартості.

За словами експертів, одним з ймовірних ризиків виходу України на міжнародний валютний ринок є зниження темпу проведення реформ. Якщо раніше каталізатором даного процесу виступав Міжнародний валютний фонд, то зараз, при використанні коштів приватних інвесторів, його вплив на проведення змін в законодавстві суттєво знижується, що може вплинути на темпи проведення змін в країні.

 

admin